پرمنگنات پتاسیم

//پرمنگنات پتاسیم
پرمنگنات پتاسیم2019-12-01T11:51:59+00:00

پرمنگنات پتاسیم

خاصیت اکسید کنندگی از مهمترین ویژگی های پرمنگنات پتاسیم Potassium Permanganate در بیشتر واکنش های شیمیایی است که موچب کاربرد بسیار و فروش پرمنگنات پتاسیم گردیده است. این ماده ترکیبی معدنی بشکل جامد کریستالی و بلوری با رنگ ارغوانی تیره (بنفش)، با نام های دیگر پرمنگنات، پرمنگنات دوپتاس و پتاش و فرمول شیمیایی KMnO4‎ می باشد.

پتاسیم پرمنگنات

از دیگر خصوصیات پتاسیم پرمنگنات می توان قابلیت انحلال پذیری در آب، عدم تولید مواد سمی در فرایندها، جذب اتیلن و غیره را نام برد.

نکته: با اینکه پرمنگنات پتاسیم ماده ای بی خطر می باشد اما در هنگام استفاده از هر ماده شیمیایی، موارد ایمنی باید رعایت گردد. تماس پرمنگنات پتاسیم با پارچه و لباس ایجاد لک، با پوست انسان ایجاد سوزش و خوردن آن باعث آسیب به معده می گردد. همچنین از نگهداری گلیسیرین و پرمنگنات پتاسیم کنار یکدیگر خودداری کنید.

کاربرد پرمنگنات پتاسیم

قیمت مناسب پرمنگنات پتاسیم سبب افزایش استفاده این ماده در صنایع شیمیایی گردیده است. برخی از این کابردها به شرح زیر می باشد:

✔ صنایع کشاورزی: بدلیل خاصیت جذب اتیلن پرمنگنات پتاسیم، از این ماده در انبارداری پس از برداشت محصولات کشاورزی برای افزایش ماندگاری و عمر محصول استفاده می گردد.

✔ تصفیهٔ آب و فاضلاب: استفاده از این ماده در حذف فسفر آب آشامیدنی و تصفیه پساب های صنعتی، پرمنگنات پتاسیم بدلیل خاصیت اکسیداسیون خود، ارگانیسم های آلی آب را ازبین می برد و از اینرو در آب سیستم های بیمار و لوله کشی شده کاربرد دارد.

✔ صنایع پزشکی: بعنوان ضدعفونی کننده در درمان بیماری های انسان مانند سوزاک و برفک و درمان زخم هایی مانند عفونت قارچی پا، دهانشویه (محلول ۰٫۲۵ درصد)و ضدعفونی کننده دست ها (محلول ۱ درصد) و همچنین رفع برخی از بیماری های انگلی آبزیان (عفونت های خارجی ماهیان زینتی) با در نظر گرفتن اینکه پتاسیم پرمنگنات قارچ، باکتری و بسیاری از عوامل انگلی را از بین می برد اما ویروس کش نمی باشد.

✔ واکنش های شیمیایی:

از مهمترین کاربرد های پرمنگنات پتاسیم در صنایع شیمیایی، سنتز مواد آلی از طریق اکسایش می باشد. بطور مثال با استفاده از این ماده می توان ترکیبات بنزوآلکیل را به اسید و آلکن ها را به گلیکول تبدیل نمود.
تعیین غلظت یا تیتراسیون ترکیب هایی همچون آب اکسیژنه و آهن (II) در شیمی تجزیه
خرید و فروش پرمنگنات پتاسیم بعنوان معرف برای شناسایی آلکن ها (آزمون بایر)، آلکن ها رنگ بنفش این ماده را از بین می برند.

✔ دیگر صنایع: قدیمی کردن لباس، طناب، پارچه، چوب و شیشه ها با استفاده از پرمنگنات پتاسیم، تعیین عدد کاپا در تولید کاغذ از چوب های مختلف در صنایع کاغذ و سلولزی(میزان سفیدی کاغذ)، صنایع رنگ و ساخت پیگمنت

در تولید انبوه این ماده از دی اکسید منگنز که از سنگ معدن پیرولوسیت بدست می آید استفاده می شود. شیمیایی عرضه و فروش پرمنگنات پتاسیم در بسته بندی های مختلف و استاندارد، با امکان ارسال به سراسر کشور را فراهم می سازد.

فروش پرمنگنات پتاسیم در گرید صنعتی با برند های ایرانی، چینی، هندی و کره ای صورت می گیرد. برای اطلاع از قیمت پرمنگنات پتاسیم با ما تماس بگیرید.

مواد شیمیایی مهدی

فروش انواع مواد شیمیایی شامل پارافین، لانولین، استون، تولوئن، متانول، ایزوپروپیل الکل، اتیل استات، بوتيل استات، پرکلرواتیلن، متیلن کلراید یا دی کلرومتان، بوتیل گلایکول و انواع روغن های گیاهی و وازلین و ....

اطلاعات تماس

ناصرخسرو، کوچه خدابنده لو، پاساژ مجید، پلاک 1/25، فروشگاه شیمیایی مهدی

Phone: 02133911310 -

Mobile: 09126006139